Projekt SzOP

wpisała: Magdalena Łabędzka-Piróg

SzOP tzn. Szkoła Otwarta i Pomocna -

wyrównywanie szans edukacyjnych małogoskich pierwszaków

1. Konferencja dla Rodziców

2. Harmonogram zajęć

3. A k t u a l no ś c i projektowe

4. Projekt SzOP to nie tylko nauka...

1. Konferencja dla Rodziców

„ SzOP tzn. Szkoła Otwarta i Pomocna – wyrównywanie szans edukacyjnych małogoskich pierwszaków”

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

W środę 22 września o godz 17 odbyła się uroczysta konferencja inauguracyjna. Zaproszeni byli wszyscy Rodzice uczniów klas pierwszych SP w Małogoszczu i szkoły filialnej w Leśnicy.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Pan burmistrz UMiG Małogoszcz Jan Głogowski, Pani dyrektor MGZEAS- Małgorzata Adamek, Redaktor „Gazety Jędrzejowskiej” Pani Anna Czarnecka – Skrobot, Pan dyrektor ZSzO w Małogoszczu-Krzysztof Dutkiewicz oraz Pani dyrektor Szkoły Podstawowej-Renata Majchrowicz.

W czasie spotkania głos zabrał Pan Burmistrz, który z dumą pogratulował autorkom projektu sukcesu i życzył wspaniałych rezultatów.

Rodzice wyrazili duże zainteresowanie udziałem dzieci w zajęciach terapeutycznych i złożyli pisemne deklaracje przystąpienia dzieci do projektu.

Zasady rekrutacji i kwalifikowalności uczestników

1. Grupę docelową, która zostanie objęta wsparciem stanowią uczniowie:
- klas I Szkoły Podstawowej w Małogoszczu
- uczniowie klas I-III filii Szkoły Podstawowej w Leśnicy
- uczniowie niepełnosprawni

2. Po przeprowadzeniu przesiewowych badań specjalistycznych wśród uczniów, których rodzice wyrazili na to pisemną zgodę, zgodnie z wynikiem i postawioną diagnozą, uczniowie zostaną zakwalifikowani do poszczególnych grup terapeutycznych.

Każdy uczeń, wypełnia wraz z rodzicem ostateczną deklarację udziału w projekcie i składa ją w biurze projektu (gabinet pedagoga SP w Małogoszczu, pokój nr 24).

2. Harmonogram zajęć

3. A k t u a l no ś c i projektowe

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zanim przystąpiliśmy do realizacji dodatkowych zajęć w naszej szkole, 12 nauczycieli wzięło udział w konsultacjach merytorycznych dla nauczycieli, które poprowadziła pani Ewa Boksa – pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym tematem konsultacji był problem dysleksji: diagnoza dysleksji, przyczyny, przejawy i specyfika dysleksji, podstawowe metody diagnozowania dysleksji, postępowanie korekcyjno – kompensacyjne, profilaktyka dysleksji, prowadzenie zajęć innowacyjną metodą systemowej terapii językowej.