Logopeda

taking_notes.jpg [150x112] Zajęcia logopedyczne w naszej szkole prowadzi p. M. Łabędzka. Uczniowie objęci terapią uczestniczą w systematycznych ćwiczeniach, które odbywają się w zależności od potrzeb raz, dwa razy w tygodniu. Prowadzone są w formie zajęć indywidualnych.

Wpisał: Administrator
04.06.2007.

Kim jest logopeda?

To terapeuta zajmujący się pomocą dzieciom i młodzieży z takimi zaburzeniami mowy jak: seplenienie, rotacyzm, terapia dzieci z niedosłuchem, rozszczepami i upośledzeniami umosłowymi w różnym stopniu.

Wpisał: Administrator
04.06.2007.

Zadania logopedy szkolnego...
 1. Kształtowanie prawidłowej mowy u dzieci, dbanie o jej rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym.
 2. Usuwanie wad wymowy.
 3. Usuwanie zaburzeń głosu.
 4. Usuwanie trudności w czytaniu i pisaniu.