Pielęgniarka szkolna

pielegniarkana_strone.jpg [215x267]

Gabinet medycyny szkolnej jest czynny w godz. 7.00 - 15.00.
Pielęgniarka środowiskowa w środowisku nauczania i wychowania z 29 - letnim stażem pracy p. B. Skrobot, sprawuje opiekę nad całą młodzieżą zespołu.

Obowiązki:

- pomoc doraźna, pierwsza pomoc przedlekarska,
- badania przesiewowe,
- oświata zdrowotna,
- dbałość o prawidłowy rozwój dziecka w wieku szkolnym,
- szkolenia z pierwszej pomocy młodzieży oraz pracowników szkoły,
- bieżące uzupełnianie apteczek,
- nadzór nad pracą kuchni (jadłospis, księga HACCP),
- współpraca ze stacją sanitarno-epidemiologiczną,
- współpraca z nauczycielami wychowania fizycznego, wychowawcami, pedagogiem szkolnym, dyrekcją,
- nadzór nad dziećmi specjalnej troski (grupy dyspanseryjne).