20 października 2014 17:09 | Aktualności

RATUJMY I UCZMY SIĘ RATOWAĆ

16 października Nasza Szkoła wraz z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy brała udział w akcji RATUJMY I UCZMY SIĘ RATOWAĆ.

Akcja ta polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach.

Uczniowie wraz z nauczycielami, na czele z naszą pielęgniarką p. Bogusławą Skrobot, przeprowadzili próby resuscytacji na 5 fantomach.

Program edukacyjny RATUJMY I UCZMY SIĘ RATOWAĆ dotarł już do większości szkół w Polsce. Skala tego projektu jest ogromna. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromna skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju wzięło udział  aż 83111 osób.

Dziękujemy Wszystkim za udział, cieszymy się, że udało się przeprowadzić tę akcję razem z Jurkiem Owsiakiem.

I. Dewerenda