14 grudnia 2014 22:24 | Aktualności

"Szlachetna paczka" 2014 od społeczności SP Małogoszcz

Miniony tydzień był w naszej szkole szczególnie aktywny, bowiem cała społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowania "szlaczetnej paczki". Wszyscy wykazali ogromne serca przynosząc wspaniałe podarunki w postaci żywności, słodyczy, ubrań, kosmetyków i środków czystości, przyborów szkolnych i wielu innych. Dzięki temu mogliśmy obdarować potrzebującą rodzinę z naszej gminy.

Darów było tak wiele, że udało się również przygotować paczki świąteczne dla rodzin uczniów naszej szkoły.

Do ostatnich chwil wszyscy wykazywali się wielkim sercem przynosząc kolejne upominki, aby sprawić radość potrzebującym w tym szczególnym świątecznym okresie. Był to czas wielkich wzruszeń i każdy mógł choć na chwilę oderwać się od codzienności, swoich prywatnych spraw i dołożyć swoją cegiełkę, uszczęśliwiając innych.

Najlepiej obrazują to słowa Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W piątek 12 grudnia zebrane rzeczy zostały spakowane w estetyczne paczki i przekazane wolontariuszom, którzy wręczyli je „naszej” rodzinie następnego dnia. Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu zaspokoją potrzeby i oczekiwania oraz pozwolą spędzić nadchodzące święta w spokoju, bez obawy o jutro.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, a w szczególności uczniom i rodzicom, pani dyrektor R. Majchrowicz, pani pedagog B. Kaczmarskiej-Rusieckiej, paniom katechetkom J. Kowalskiej i A. Będkowskiej, nauczycielom, którzy pomagali podczas zbiórki i pakowania paczek p. E. Sanek i I. Szyszkowskiej, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły. Dziękujemy za złożone dary uczniom i rodzicom filii w Leśnicy.

"Miej serce i patrzaj w serce" - niech te słowa A. Mickiewicza przyświecają nam każdego dnia. Okazujmy ludziom dobroć, bądźmy mili, a w razie potrzeby podajmy pomocną dłoń. Tego życzę sobie i Wam wszystkim.

I. Szyszkowska