17 grudnia 2014 23:32 | Aktualności

Projekt Edukacyjny UNICEF

Nasza szkoła po raz pierwszy przystępuje do akcji „Wszystkie Kolory Świata”.
Jest to ogólnopolski projekt polegający na niesieniu pomocy żywnościowej, medycznej, sanitarnej
i edukacyjnej dzieciom z Sudanu Południowego.

Potrzeby są ogromne a niedożywienie wydaje się być obecnie największym zagrożeniem
dla najmłodszych. Aby temu zaradzić, UNICEF dostarcza suplementy diety, promuje właściwe praktyki żywieniowe i higieniczne oraz umożliwia dostęp do wody pitnej. UNICEF Sudan Południowy, odgrywa także ogromną rolę w dystrybucji ratujących życie szczepionek.

Jak możemy pomóc? Wystarczy przygotować specjalną, charytatywną laleczkę, która pomoże zebrać środki na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom
z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka.
                Po przygotowaniu laleczek  przez wszystkie klasy, uczniowie i rodzice będą mogli „adoptować” laleczkę na jeden dzień w zamian za symboliczną opłatę (min. 10 zł). Adopcja laleczek będzie trwała do dnia 12 lutego 2015. Zebrane środki zostaną przekazane na konto UNICEF.

Należy dodać, iż najpiękniejsza laleczka ze szkoły weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”, w którym nagrodą główną będzie koncert p. Majki Jeżowskiej. Być może p. Jeżowska odwiedzi naszą szkołę? Uśmiech

Szczegółowe informacje zamieszczone są w załączniku a także na stronie WWW. UNICEF.pl.

Do dzieła! Pokażmy, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne!
Patrycja Bień
Ewa Sanek