16 marca 2015 11:22 | Aktualności

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH, STARYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH.

W nawiązaniu do międzynarodowego Dnia Ziemi 2015, zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w IV edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem:

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY.

Uszkodzone lub zużyte telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.

Honorowy patronat nad działaniami objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagielońskiego   w Krakowie.

Przypominamy, że zużyte uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak, ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska.

W poprzedniej edycji wzięły udział szkoły z całej Polski, zbierając średnio ok.4 kg telefonów na

100 uczniów.

Do 15 maja 2015 roku zostanie przeprowadzona wśród uczniów zbiórka zużytych, starych  telefonów komórkowych bez baterii. Telefon nie musi być sprawny, może być uszkodzony.

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni punktami plusowymi.

Szkoły, które uzyskają najlepsze wyniki dostaną ciekawe nagrody rzeczowe.

I.Dewerenda