30 czerwca 2015 12:53 | Aktualności

ZBIÓRKA MAKULATURY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Małogoszczu już drugi rok bardzo aktywnie uczestniczyli w zbiórce makulatury.

W tym roku szkolnym zebrano ponad 8 ton tego odpadu.

W akcję zaangażowani byli nie tylko uczniowie klas młodszych, ale również klas IV-VI. Jak zawsze pomocni okazali się rodzice, którzy często oddawali większe partie makulatury prosto do skupu.

Celem Naszej akcji jest pokazanie, że oszczędzanie papieru, tak samo jak wody, czy energii, jest najprostszym przejawem troski środowisko. Odkładając zużytą kartkę papieru  na makulaturę zamiast do kosza, każdy może przyczynić się do ochrony środowiska.

Wszystkie pozyskane fundusze zostały przekazane na nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej w Małogoszczu.

Na koniec roku szkolnego wszystkie uczestniczące klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a „najaktywniejsi zbieracze” nagrody z rąk p. Dyrektor Szkoły Podstawowej - Renaty Majchrowicz, Inspektor ds. oświaty, kultury i sportu – p. Jagody Wiater i prowadzącej zbiórkę p. Izy Dewerenda.

I miejsce Klasa IIa – 1163 kg,

Klasa VIc – 100kg,

Najwięcej zebrał – Maciej Mróz,

Klasa IVc – 60kg,

Najwięcej zebrał – Grzegorz Skrobot.

Bardzo dziękujemy za tak aktywną zbiórkę i zapraszamy do udziału w nowym roku szkolnym.

Iza Dewerenda