13 lutego 2016 19:41 | Aktualności

MALI uczniowie idą do szkoły – projekt edukacyjny UNICEF

Szkoła Podstawowa po raz kolejny przystępuje do  projektu edukacyjno-pomocowego.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III oraz IV-IV do stworzenia ręcznie wykonanych książek. Książeczki wykonujemy do 04.03.2016r. Wszystkie książki wezmą udział w kiermaszu szkolnym
„Dni Książek dla Afryki”. Zebrane pieniążki przekażemy dzieciom z Mali. A każda wykonana książka zostanie nagrodzonaUśmiech Co, jak, dlaczego i kiedy? Czytaj dalejUśmiech
A w załącznikach znajdziesz więcej wiadomości na temat uczniów z MaliUśmiech

Projekt Mali uczniowie idą do szkoły jest odpowiedzią na sytuację dzieci w Afryce.
W ramach akcji uczniowie będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią
im naukę. Jako, że celem akcji jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien mieć wymiar edukacyjny dla uczniów. Stąd pomysł na stworzenie przez dzieci swoich własnych książek. Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas.

Wasze książki będą miały dodatkową funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom.
Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne.
Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia. Uruchom swoją kreatywność i pomóż dzieciom w Mali cieszyć się edukacją.

Gotowe książeczki prosimy składać w świetlicy szkolnej do dnia 04.03.2016.
Następnie wezmą one udział w kiermaszu szkolnym „Dni Książek dla Afryki”
w dniach 07.03.2016-11.03.2016r.

Gorąco zapraszamy!