Zespół Szkół Ogólnokształcących

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ::1.Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo uczniów. 2. Naszą dumą jest nowoczesne wyposażenie klasopracowni, sali gimnastycznej oraz biblioteki. 3.Pomagamy naszym uczniom odnosić sukcesy edukacyjne. 4.Dbamy o lokalny patriotyzm. 5. Wspieramy rozwój ucznia. 6. Współpracujemy z rodzicami. 7. Kształtujemy postawy prospołeczne. 8. Propagujemy zdrowy styl życia. 9. Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną. 10. Pozyskujemy dodatkowe środki na funkcjonowanie szkoły. 11. Hasło „SPORT” jest u nas zapisane wielkimi literami. 12. Współpracujemy z samorządem lokalnym, instytucjami działającymi w środowisku.

Aktualności

03 stycznia 2017 21:32 | Aktualności

VII Regionalny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej już za nami.

Dokładnie 7 lat temu po raz pierwszy zorganizowałyśmy I Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W jego pierwszych edycjach uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Gminy Małogoszcz oraz kilka innych szkół z ościennych gmin. Z upływem czasu postanowiłyśmy poszerzyć zakres Konkursu na skalę powiatową, przekroczyło to nasze oczekiwania jeśli chodzi o liczbę chętnych przystępujących do naszej imprezy. Od trzech lat konkurs piosenki przekształcił się w Regionalny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, do którego zgłaszały się szkoły z odległych od nas miejscowości. Na nasze zaproszenie odpowiadały szkoły m. in. ze Skarżyska Kamiennej, Końskich, Bilczy, Kielc oraz Morawicy. Współorganizatorem wszystkich edycji Konkursu był Dom Kultury w Małogoszczu, który również był jednym z fundatorów nagród rzeczowych dla zwycięzców imprezy. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o ludziach dobrej woli, o właścicielach firm usługowo-handlowych, instytucjach samorządowych i oświatowych, a także o wydawnictwach pedagogicznych, którzy przez te wszystkie lata wspierali nas finansowo i rzeczowo oraz przyczyniali się do zakupu nagród nie tylko zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom Konkursu. Wszystkim darczyńcom, bez których Konkurs Piosenki nie miałby szans zaistnieć, serdecznie dziękujemy. Gorące podziękowania kierujemy w stronę osób oceniających występy młodych artystów, którzy przez 7 lat zasiadali w ławie jurorów i czynili to za każdym razem nieodpłatnie.

Poziom wokalny i artystyczny uczestników konkursu z roku na rok był coraz wyższy. W tym roku było bardzo podobnie. Pomimo, iż wielu chętnych nie dojechało z przyczyn losowych na konkurs, to Jury miało nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców. Po długich i burzliwych obradach zostały ogłoszone wyniki VII Regionalnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej.

W kategorii klas I-III przyznano Grand Prix Karolinie Kuttles ze Szkoły Podstawowej nr 1

w Kielcach oraz wyróżnienie Julii Dudzie z S.P. Małogoszcz.

Zwycięzcami w kategorii klas IV-VI okazali się:

I miejsce – Martyna Stępień SP Węgleszyn

II miejsce – Sylwia Lasota SP Bolechowice

III miejsce – Magdalena Belicka SP Raków

Wyróżnienie – Zofia Dudek, Julia Brzykcy SP Królewiec

Wyróżnienie – Anna Wierzbicka SP Małogoszcz

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom VII edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej serdecznie gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej.

Wieloletni sponsorzy i fundatorzy nagród Konkursu to:

- Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz,

- Starosta powiatu jędrzejowskiego,

- Marszałek województwa świętokrzyskiego,

- wydawnictwa pedagogiczne: Express Publishing, Oxford University Press, Cambridge,

- Firma usługowo-handlowa Groszek,

- Lewiatan Małogoszcz,

- Studio Foto-Video Rafał Golański,

- Cemet S.A. w Warszawie,

- firma usługowo-handlowa Kompens Kielce,

- Dom Kultury Małogoszcz,

- Centrum Języka Angielskiego w Małogoszczu Big Ben,

- Gazeta Jędrzejowska,

- Radio Fama.

 

Organizatorzy Konkursu:

- nauczycielki języka angielskiego SP Małogoszcz- Agnieszka Cichoń, Marlena Biskupska i Marlena Gajek-Nartowska,

- Dom Kultury Małogoszcz.

 

Przeczytano: 316 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: