13 czerwca 2017 17:43 | Aktualności

Zamek Królewski w Chęcinach i Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni- szkoła w Leśnicy.

13 czerwca  uczniowie szkoły podstawowej w Leśnicy  uczestniczyli w wycieczce, której celem   było poznanie najbliższego regionu oraz dostrzeganie piękna przyrody świętokrzyskiej .

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku królewskiego w Chęcinach. Z wieży zamkowej podziwialiśmy wspaniałe widoki Gór Świętokrzyskich.

W Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni zobaczyliśmy zabytkowe drewniane chaty kryte strzechą lub gontem, wiatraki, dwór, kaplicę, wiele narzędzi używanych w pracach domowych i gospodarczych, np.: żarna, kołowrotek, magiel ręczny. Interesująca była ekspozycja XIX wiecznej apteki, w której znajdują się zabytkowe meble i urządzenia.W skansenie dzieci mogły przenieść się  w świat, o którym mogą czytać już tylko w książkach.

Cała wycieczka przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.Była udana i dostarczyła uczniom wielu przeżyć.

Agnieszka Grzesik