01 października 2017 20:46 | Aktualności

Przygoda z wodą

Uczniowie klasy I b, IIa Szkoły Podstawowej w Małogoszczu oraz klasy IIa i IIIa Szkoły Podstawowej w Leśnicy  rozpoczęli naukę pływania na pływalni Perła w Nowinach. Dla klas starszych jest to kontynuacja nauki, klasa Ib rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem.  Zajęcia mają charakter cykliczny tzn. 2 razy w miesiącu po 2 godziny.

Udział w zajęciach dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawczyń pań M. Ćwiklik, A. Grzesik, E. Jupowicz  daje dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzenia wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci uczą  się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu oraz samodzielności w szatni.  Wspólne wyjazdy integrują uczniów.  Zajęcia dają uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale  również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekają na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnają się po zakończeniu zajęć.

Agnieszka Grzesik