Zespół Szkół Ogólnokształcących

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ::1.Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo uczniów. 2. Naszą dumą jest nowoczesne wyposażenie klasopracowni, sali gimnastycznej oraz biblioteki. 3.Pomagamy naszym uczniom odnosić sukcesy edukacyjne. 4.Dbamy o lokalny patriotyzm. 5. Wspieramy rozwój ucznia. 6. Współpracujemy z rodzicami. 7. Kształtujemy postawy prospołeczne. 8. Propagujemy zdrowy styl życia. 9. Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną. 10. Pozyskujemy dodatkowe środki na funkcjonowanie szkoły. 11. Hasło „SPORT” jest u nas zapisane wielkimi literami. 12. Współpracujemy z samorządem lokalnym, instytucjami działającymi w środowisku.

Aktualności

01 października 2017 20:46 | Aktualności

Przygoda z wodą

Uczniowie klasy I b, IIa Szkoły Podstawowej w Małogoszczu oraz klasy IIa i IIIa Szkoły Podstawowej w Leśnicy  rozpoczęli naukę pływania na pływalni Perła w Nowinach. Dla klas starszych jest to kontynuacja nauki, klasa Ib rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem.  Zajęcia mają charakter cykliczny tzn. 2 razy w miesiącu po 2 godziny.

Udział w zajęciach dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawczyń pań M. Ćwiklik, A. Grzesik, E. Jupowicz  daje dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzenia wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci uczą  się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu oraz samodzielności w szatni.  Wspólne wyjazdy integrują uczniów.  Zajęcia dają uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale  również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej.    

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekają na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnają się po zakończeniu zajęć.

  Agnieszka Grzesik

Przeczytano: 175 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: