03 października 2017 20:47 | Aktualności

Dwudniowa wycieczka klas 3a i 3c do Wieliczki.

W dniach 28.09 - 29.09.2017r. uczniowie klas 3a i 3c wraz z wychowawcami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wieliczki.W pierwszym dniu naszej wyprawy odwiedziliśmy Manufakturę Cukierków w Krakowie. Tam dzieci poznały technologię produkcji cukierków, brały udział w warsztatach z licznymi konkursami, mogły spróbować jeszcze ciepłych karmelków. Następnie przy pięknej, jesiennej pogodzie udaliśmy się na spacer po Rynku Głównym i wokół Wawelu. Kolejnym punktem wycieczki była Kopalnia soli " Wieliczka". Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęło się zwiedzanie zabytkowej kopalni oraz zajęcia edukacyjne "Śladami legend". Podczas wędrówki Trasą turystyczną dzieci poznały historię kopalni, dowiedziały się o tradycjach i obyczajach górników. Podziwiały prawdziwe cuda wykonane w soli. Najbardziej zachwycił nas wystrój Kaplicy Świętej Kingi. Tam też zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Wiele emocji dostarczyło dzieciom spotkanie ze Skarbnikiem - duchem wielickich podziemi, który organizował liczne konkursy i wyznaczał rozmaite zadania. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom " Przyjaciela Skarbnika".Po kolacji w podziemnej restauracji udaliśmy się do Komory Słowackiego, gdzie przed noclegiem w specyficznym mikroklimacie kopalni, na głębokości 125 m czekoło na nas jeszcze wiele atrakcji i zabawy. Następnego dnia wróciliśmy do domu zadowoleni z udanej wycieczki.

A. Bazylewicz

J. Banasiewicz