05 października 2017 17:21 | Aktualności

Wycieczka klas IIIb i IIId

Dnia 5 października klasa IIId i klasa IIIb  odwiedziły Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Po zwiedzeniu całego obiektu dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych „Przeciwieństwa się przyciągają” w trakcie których poznały niezwykłe właściwości magnesów. Dzieci wykonywały proste doświadczenia, sprawdzały które materiały i w jaki sposób reagują na zewnętrzne pole magnetyczne oraz dowiedziały się, na czym polega zjawisko lewitacji magnetycznej. Następnie udaliśmy się na Zamek Królewski w Chęcinach .

Mirosława Lesisz

Anna Kuterasińska