09 października 2017 17:26 | Aktualności

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września b. r. obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Nadrzędnym celem akcji jest zachęcenie zarówno uczniów jak i dorosłych do utrwalenia bądź przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Również nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu. Uczniowie przygotowali kolorowe  dekoracje, którymi ozdobione zostały sale lekcyjne, korytarz szkolny oraz klatka schodowa. Pod okiem Organizatorów Lokalnych pań Ilony Słupczyńskiej, Moniki Grzyb oraz Mirosławy Chudebskiej przeprowadzone zostały Egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia zarówno wśród uczniów jak i dorosłych. Tego dnia trzy Komisje Egzaminacyjne „odpytywały” naszych uczniów podczas każdej przerwy. Egzaminatorami byli sami uczniowie, dla których sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy” stanowiło niezłą zabawę ale także i wyróżnienie. Egzamin polegał na wylosowaniu zestawu pytań oraz udzieleniu na nie odpowiedzi. Każdy kto odpowiedział poprawnie na 3 pytania z losu otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo w każdej klasie,  na lekcjach matematyki uczniowie ćwiczyli znajomość tabliczki mnożenia poprzez różnego rodzaju zabawy, quizy, łamigłówki i zagadki. Do naszej akcji dołączyli się także dorośli – dziadkowie, rodzice, sąsiedzi, którzy przepytani zostali przez naszych uczniów. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zapewne staną się tradycją w naszej szkole, dlatego zachęcamy wszystkich, małych i dużych, do jej utrwalania.

Organizatorzy lokalni

Ilona Słupczyńska