11 października 2017 13:08 | Aktualności

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 05.10.2017r. na obiektach sportowych MKS „Wierna” Małogoszcz odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. W zawodach wystartowały sztafety szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców – łącznie 10 sztafet żeńskich i 10 sztafet męskich – ponad 200 uczestników. Nasz Zespół Szkół Ogólnokształcących godnie reprezentowały sztafety Liceum Ogólnokształcącego – dziewcząt i chłopców, sztafety Publicznego Gimnazjum – dziewcząt i chłopców, sztafety Szkoły Podstawowej – dziewcząt i chłopców.

Swoją obecnością wsparli nas Pan Dyrektor ZSzO Krzysztof Dutkiewicz i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Renata Majchrowicz. Za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów odpowiedzialny był Sekretarz SZS na terenie Miasta i Gminy Małogoszcz pan Mariusz Rudkiewicz.  Organizatorzy dziękują za pomoc podczas biegów pani Bogusławie Skrobot i panu Jackowi Szymańskiemu. Klasyfikacja końcowa – kat. dziewcząt: 1 miejsce SP Małogoszcz, SP Nagłowice, SP Jasionna, SP Złotniki, - kat. chłopców: 1 miejsce SP Nagłowice, SP Małogoszcz, SP Złotniki, SP Wodzisław.Sztafety naszej szkoły awansowały do finału wojewódzkiego.

M. Rudkiewicz