05 grudnia 2017 13:09 | Aktualności

Akcja ,,Pocztówka dla Marszałka”- Most dla Józefa Piłsudskiego w Magdeburgu

Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Małogoszczu wzięli udział w międzynarodowej akcji,, Pocztówka dla Marszałka”, mającej na celu oddanie szacunku i pamięci Józefowi Piłsudskiemu w Jego 150- lecie urodzin, które przypadają 5 grudnia 2017 roku.

W związku z tym jubileuszem dzieci własnoręcznie przygotowały pocztówki z podobizną tego ,,Wielkiego Polaka”, które zostały wysłane do Magistratu w Magdeburgu. Pamięć i szacunek dla przeszłości Ojczyzny są szczególnie ważne dla uczniów naszej szkoły, którzy chcieli uczcić swoimi pracami niezwykłego człowieka- najskuteczniejszego polityka w dziejach Polski i charyzmatycznego przywódcę Józefa Klemensa Piłsudskiego.

Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji serdecznie dziękują pani Magdalena Wiklina i pani Joanna Kowalska.

M.W i J.K.