07 grudnia 2017 17:25 | Aktualności

Przedszkolaki uczą się dbać o własne zdrowie

W ramach realizacji tygodniowej tematyki o zdrowiu dzieci z oddziału przedszkolnego w Leśnicy gościły panią pielęgniarkę B. Skrobot.Hasłem przewodnim spotkania był temat: Prowadzimy zdrowy styl życia. Pani pielęgniarka w ciekawy sposób przekazała informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała.Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie,a spożywanie owoców i warzyw to podstawa prawidłowej diety. Bardzo ważna jest  aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu. Dzieci uczyły się ubierać stosownie do pogody . Robiły również zdrowe kanapki. Na zakończenie w ramach podziękowania wręczyły pani pielęgniarce własnoręcznie wykonane rysunki.

Serdecznie dziękujemy pani Bogusi za przybycie, mile spędzony czs, ciekawe zajęcia i dobre rady.

Jolanta Kułaga