23 grudnia 2017 18:23 | Aktualności

Wigilia w klasie III”d”

Wigilia rozpoczyna święta Bożego Narodzenia – rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku, wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji. Wieczerzę wigilijną rozpoczyna się z pierwszą gwiazdką na niebie, potem dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

22 grudnia my również zasiedliśmy wspólnie do pięknie nakrytego wigilijnego stołu. Śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Panowała uroczysta atmosfera, która wprowadziła nas w nastrój świąteczny.

M. Lesisz