08 stycznia 2018 22:05 | Aktualności

"WESOŁE SZACHY" W KLASIE 1 D

Pierwszaki z klasy 1 d pod czujnym okiem wychowawczyni wkroczyli w drugi etap nauki gry w szachy. Na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, każda para uczniów wyposażona w komplet bierek i szachownicę  z ogromnym zaangażowaniem wykonuje zadania i polecenia.

Szachy uczą logicznego myślenia, rozwijają koncentrację, determinację, cierpliwość, wytrwałość, odwagę i przygotowują do zdrowej rywalizacji - postępowania według zasad fair play. Grając w szachy dziecko uczy się radzić sobie ze stresem i porażką.

Przed małymi szachistami jeszcze dużo pracy. Ale niewykluczone, że pod koniec roku szkolnego zagrają swój pierwszy turniej Uśmiech