09 stycznia 2018 00:28 | Aktualności

Udział uczniów z klasy 1 d w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa

Uczniowie z klasy  1 d, uczestniczą  w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W miesiącu styczniu wypełniali internetowy  Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który już od 8 lat stanowi bardzo ważny element akcji edukacyjnej – Akademia Bezpiecznego Puchatka – realizowanej pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji oraz Kuratoriów Oświaty.

Test przygotowany został w atrakcyjnej, multimedialnej formie, we współpracy z ekspertami, m. in. z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Najmłodsi uczniowie odpowiadali na 15 pytań obejmujących m. in. zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole, podczas zabawy, samodzielnego pobytu w domu, w czasie korzystania z Internetu czy w trudnych sytuacjach społecznych, np. związanych z przemocą. Dla dzieci była to okazja nie tylko do sprawdzenia, ale też utrwalenia wiedzy zdobytej podczas specjalnych zajęć poświęconych tematyce bezpieczeństwa.