16 stycznia 2018 19:12 | Aktualności

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,,Fraszka na Niepodległość”.

Miło nam poinformować, że w  grudniu  2017 r.  uczniowie klasy VII a: Miłosz Helman i Jakub Wiater pod kierunkiem pani Magdaleny Wikliny zdobyli wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Fraszka na Niepodległość”, organizowanym przez Fundację „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” w Warszawie. Konkurs odbył się w ramach współpracy  Fundacji z Ministerstwem Obrony Narodowej. Warunkiem udziału w nim było napisanie utworu rymowanego spełniającego definicję fraszki. Jej przewodnim tematem była problematyka odzyskania przez Polskę niepodległości - wydarzenia,  postaci,  formacje wojskowe, bitwy, potyczki, słowem wszystko, co historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o utrzymanie granic. Łącznie na konkurs nadesłano ponad 200 utworów, dlatego tym bardziej cieszą wyróżnienia dla  uczniów naszej szkoły. Po odbiór nagród rzeczowych  zostali  zaproszeni na  uroczystą konferencję pt. „Czas Bohaterów”  do Centrum Szkoleniowego Kopernik  w Warszawie.

Magdalena Wiklina