08 lutego 2018 21:22 | Aktualności

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła„ - głosi staropolskie przysłowie.

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.
 Dlatego 8 lutego , jak głosi tradycja,  uczniowie klasy VI c wraz z wychowawcą  również zajadali się słodkimi pączkami i faworkami. UśmiechDzieci z niecierpliwością czekają na kolejny tłusty czwartek.Mrugnięcie

M. Grzyb