09 lutego 2018 11:16 | Aktualności

"Żywa" lekcja biologii

6 lutego odbyła się w naszej szkole "Żywa" lekcja biologii na temat płazów. Wzięła w niej udział młodzież z klas IV - VII oraz klasy gimnazajlne. Uczniowie wysłuchali ciekawych informacji na temat budowy, życia i zwyczajów godowych płazów. Obejrzeli również żywe okazy płazów ogoniastych i beznogich m. in. różne gatunki rzekotek, ropuchy, kumaki, traszki i salamandry. Niemałą atrakcją okazała się pokaźnych rozmiarów Aga (ropucha olbrzymia) oraz traszka tygrysia.

M. Nowaczek, J. Grzymkowska