05 lutego 2018 14:11 | Aktualności

,,Szkolenie medyczne"

W dniu 01.02.2018r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu członkowie ,,Stowarzyszenie 112,, przeprowadzili szkolenie medyczne, które skierowane było  do członków Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego oraz  uczniów  klas I naszego LO.

Celem  szkolenia było :

1. przekazanie praktycznych umiejętności udzielania PPP w najczęściej spotykanych przypadkach
  2. zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa ratownika
  3. przekazanie umiejętności wzywania fachowych służb ratowniczych
  4. uświadomienie uczestnikom korzyści płynących z posiadania umiejętności udzielania PPP, oraz wzbudzenie motywacji do prowadzenia działań ratowniczych

Zajęcia miały formę interaktywną: rozmowy prowadzącego z uczestnikami, połączonej z wykonywaniem prostych zadań przez uczniów. Ponadto prowadzący korzystali ze środków poglądowych, a także demonstrowali podstawowe techniki udzielania PPP.

Uczestnicy szkolenia zrozumieli dlaczego warto uczyć się PPP, poznali podstawowe zasady ratownictwa , zrozumieli znaczenie szybkiego powiadomienia profesjonalnych służb ratowniczych oraz nauczyli się prawidłowo złożyć wezwanie.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży , bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych co wzbudziło pozytywną opinię wśród instruktorów szkolenia. Serdecznie dziękujemy.

Komendant SGPO

Jacek Szymański