13 lutego 2018 20:46 | Aktualności

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty - klasy VII oraz II i III gimnazjum.

Na poziomie klas gimnazjalnych młodzież ucząc sięwyrażać swoje  emocje pisała wiersze miłosne  rymowane.  Na  lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie  poznawali zasady tworzenia  rymów, ćwicząc wymowę słów rozpoznawali rymy oraz sami wyszukiwali  rymy do podanych słów, po to by stać się autorami własnej twórczości.   Nie zawsze jednak walory artystyczne i poetyckie szły w parze  dlatego konkurs walentynkowy rozpatrywany był w dwóch kategoriach: na kartkę walentynkową i wiersz rymowany.

W tym roku  w konkursie z języka angielskiego wzięło udział30  uczniów z poziomu gimnazjum i 2 uczniów z VII klas szkoły podstawowej. Wszystkie walentynki zawierały wiersze rymowane.

Oto wyniki:

Konkurs na wiersz rymowany

Klasy II i VII

I miejsce – Julia Szproch kl. IIc

II miejsce – Klaudia Szproch kl.IIc

III miesce – Martyna Drukała kl. IIb

Wyróżnienia: Iga Maroń kl.VIIb, Igor Biskupski kl. IIb, Wiktoria Pawłowska kl. IIc

Klasy III

I miejsce – Amelia Włodarczyk –  kl. IIIA

II miejsce – Klaudia Szymkiewicz – kl. IIIA

III miejsce – Justyna Siwek kl. IIIC i Julia Bebel kl. IIIA

Wyróżnienia: Agata Słonina kl. IIIC, Izabela Karasińska kl. IIIC, Anna Borowska kl. IIIC

Konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową

I miejsce – Anna Borowska kl. IIIc

II miejsce – Dominika Nowak kl.IIIc

III miesce – Paweł Kułaga kl. IIId

Wyróżnienia: Erwin Krzyżyk kl. IIb, Magdalena Szczurkowska kl. IIId,

Maciej Głogowski kl. IIb

W konkursie w języka niemieckiego  wzięło udział łącznie 28 uczniów: z poziomu gimnazjum oraz  z VII klas szkoły podstawowej.

Konkurs na wiersz rymowany

I miejsce – Natalia Kozieł   kl. VIIc