Zespół Szkół Ogólnokształcących

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ::1.Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo uczniów. 2. Naszą dumą jest nowoczesne wyposażenie klasopracowni, sali gimnastycznej oraz biblioteki. 3.Pomagamy naszym uczniom odnosić sukcesy edukacyjne. 4.Dbamy o lokalny patriotyzm. 5. Wspieramy rozwój ucznia. 6. Współpracujemy z rodzicami. 7. Kształtujemy postawy prospołeczne. 8. Propagujemy zdrowy styl życia. 9. Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną. 10. Pozyskujemy dodatkowe środki na funkcjonowanie szkoły. 11. Hasło „SPORT” jest u nas zapisane wielkimi literami. 12. Współpracujemy z samorządem lokalnym, instytucjami działającymi w środowisku.

Aktualności

13 lutego 2018 20:46 | Aktualności

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty - klasy VII oraz II i III gimnazjum.

 

Na poziomie klas gimnazjalnych młodzież ucząc sięwyrażać swoje  emocje pisała wiersze miłosne  rymowane.  Na  lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie  poznawali zasady tworzenia  rymów, ćwicząc wymowę słów rozpoznawali rymy oraz sami wyszukiwali  rymy do podanych słów, po to by stać się autorami własnej twórczości.   Nie zawsze jednak walory artystyczne i poetyckie szły w parze  dlatego konkurs walentynkowy rozpatrywany był w dwóch kategoriach: na kartkę walentynkową i wiersz rymowany.

W tym roku  w konkursie z języka angielskiego wzięło udział30  uczniów z poziomu gimnazjum i 2 uczniów z VII klas szkoły podstawowej. Wszystkie walentynki zawierały wiersze rymowane.

Oto wyniki:

 

Konkurs na wiersz rymowany

Klasy II i VII

I miejsce – Julia Szproch kl. IIc

II miejsce – Klaudia Szproch kl.IIc

III miesce – Martyna Drukała kl. IIb

Wyróżnienia: Iga Maroń kl.VIIb, Igor Biskupski kl. IIb, Wiktoria Pawłowska kl. IIc

 

Klasy III

I miejsce – Amelia Włodarczyk –  kl. IIIA

II miejsce – Klaudia Szymkiewicz – kl. IIIA

III miejsce – Justyna Siwek kl. IIIC i Julia Bebel kl. IIIA

Wyróżnienia: Agata Słonina kl. IIIC, Izabela Karasińska kl. IIIC, Anna Borowska kl. IIIC

 

Konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową

 

I miejsce – Anna Borowska kl. IIIc

II miejsce – Dominika Nowak kl.IIIc

III miesce – Paweł Kułaga kl. IIId

Wyróżnienia: Erwin Krzyżyk kl. IIb, Magdalena Szczurkowska kl. IIId,

Maciej Głogowski kl. IIb

 

W konkursie w języka niemieckiego  wzięło udział łącznie 28 uczniów: z poziomu gimnazjum oraz  z VII klas szkoły podstawowej.

 

 Konkurs na wiersz rymowany

 

I miejsce – Natalia Kozieł   kl. VIIc

II miejsce – Dominika Nowak  kl. IIIc

III miejsce –Wiktoria Staszewska  IIIc

Wyróżnienia:  Magdalena Gajda kl. IIb, Izabela Karasińska kl. IIIc

 

Konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową

Klasy VII

I miejsce – Kinga Tatar kl. VIIc

II miejsce – Batrłomiej Gredkakl.VIIa

III miesce – Natalia Kozieł  kl. VIIc

 

Klasy II

I miejsce – Weronika Skrobot  kl. IIa

II miejsce – Magdalena Gajda  kl.IIb

III miesce –Janikowska Milena  kl. IIb,  Igor Biskupski kl. IIb

 

Klasy III

I miejsce – Daria żabka kl. IIIc

II miejsce – Daria Helman  kl.IIIb, Izabela Karasińska kl.IIIc

III miesce – Anna Chojnacka kl. IIa

 

 J. Smolarczyk, D. Mołda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytano: 171 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: