07 marca 2018 06:30 | Aktualności

Zajęcia w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 w klasach I - III za nami...

Jednym z działań tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu było przeprowadzenie przez uczniów klas starszych cyklu zajęć edukacyjnych w klasach młodszych. Chętni uczniowie z klas V i VI z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działania. Wspólnie z koordynatorem p. I. Szyszkowską przygotowali scenariusze lekcji i potrzebne materiały dydaktyczne.

Uczniowie klas I - III bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie się wypowiadali i wykonywali ciekawe ćwiczenia. Poznali pojęcie internetu oraz zasady bezpiecznej pracy w sieci, wymyślali swoje internetowe pseudonimy oraz rysowali awatary, czyli sieciowe wizerunki.

Z relacji dzieci wynika, że zajęcia bardzo się podobały i mamy nadzieję, że zdobyte przez nich informacje będą przede wszystkim wykorzystane w praktyce.

Dziękuję moim specjalistom od bezpieczeństwa w sieci za super lekcje  Mrugnięcie

I. Szyszkowska

Zajęcia w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 w klasach I - III