07 marca 2018 07:47 | Aktualności

Wycieczka klas VI do kina i kręgielni

W poniedziałek 5 marca uczniowie klas VI wraz z wychowawcami udali się na szkolną wycieczkę do kina i na kręgle. Tym razem w naszym repertuarze znalazł się film pt. "Cudowny chłopak". To relacja z życia mieszkającej na Manhattanie rodziny. W domu państwa Pullmanów wszystko kręci się wokół 10-letniego Auggiego. Chłopiec urodził się z poważną wadą genetyczną, przez co wczesne dzieciństwo upłynęło mu pod znakiem nieustannych wizyt w szpitalach i na salach operacyjnych. Z powodu zdeformowanej twarzy bohater uczył się do tej pory pod okiem troskliwej mamy. Nadszedł jednak czas, by skonfrontował się ze światem na zewnątrz. Auggie podejmuje więc wyzwanie, które z jego perspektywy jawi się niczym wyprawa na Księżyc. Idzie do podstawówki i tam toczą się jego dalsze losy.

Seans filmowy okazał się bardzo wzruszający, niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. W filmie przeplatały się sceny do śmiechu, płaczu i refleksji. Dobrym posumowaniem filmu będą słowa "Miej serce i patrzaj w serce" - niby banał ale bardzo prawdziwy, który pokazuje empatię wobec drugiego człowieka.

M. Biskupska
M. Grzyb