07 marca 2018 11:20 | Aktualności

Zielone Lekcje – udział uczniów w warsztatach ekologicznych

Dnia 6 marca 2018 r uczniowie klas IVA i VC uczestniczyli w warsztatach ekologicznych ,,Ile wody jest w Twojej koszulce?’’. Zielone Lekcje to program realizowany przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim dedykowany dla szkół znajdujących się w najbliższym otoczeniu zakładów Lafarge.

W trakcie lekcji dzieci dowiedziały się m.in. czym jest ślad środowiskowy, jak go minimalizować, w jaki sposób nasze nawyki konsumenckie wpływają na środowisko. Zajęcia te miały na celu podniesienie wiedzy uczniów na temat wpływu działań człowieka na stan środowiska, rozwijanie wśród dzieci zainteresowania otaczającą przyrodą oraz podniesienie zaangażowania uczniów ( a przez nie innych członków lokalnych społeczności ) we wspólne działania na rzecz ochrony środowiska.

Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Dziękujemy paniom prowadzącym Emilii Jurkiewicz i Marii Kowalskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Bożena Równiak