10 kwietnia 2018 09:25 | Aktualności

Charytatywny Konkurs Wielkanocny na Hospicjum Caritas Kielce ,,Pomaganie zmienia świat na lepsze…”

W  ZSzO w Małogoszczu –Szkoła  Podstawowa i  Publiczne Gimnazjum w Małogoszczu zorganizowało ,,Wielkanocny Konkurs Charytatywny”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali dekoracje wielkanocne w kategoriach: stroik/wianek, dekoracyjne jajko, kartka wielkanocna. Celem konkursu była pomoc Hospicjum Caritas Kielce oraz kultywowanie i podtrzymywanie tradycji, folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi oraz  edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową. Na konkurs wpłynęło 113 prac: 12 wianków, 35 dekoracyjnych jajek, 13 kartek oraz 53 stroiki. W każdej z kategorii przyznano od I do III miejsca. Po podsumowaniu konkursu wszystkie prace wyceniono i przygotowano na kiermasz, który odbył się w Szkole  Podstawowej w dniach  22-23 marca oraz  w Niedzielę Palmową tj. 25 marca 2018r przed kościołem WNMP w Małogoszczu. Wolontariuszami podczas tego kiermaszu były uczennice ze SP i PG w Małogoszczu. Opiekę nad wolontariuszami i kiermaszem sprawowali nauczyciele: Joanna Kowalska, Dorota Kosik, Dorota Nowaczek. Całkowity dochód ze sprzedaży dekoracji wielkanocnych został przekazany w dniu 29 marca 2018 roku  tj. w Wielki Czwartek do Hospicjum Caritas w Kielcach.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem ks. Proboszcza Parafii WNMP w Małogoszczu, Dyrekcji SP i PG w Małogoszczu, Radzie Rodziców, Nauczycielom, oraz wszystkim Rodzicom i Uczniom, Wolontariuszom oraz  darczyńcom, którzy ochoczo i z uśmiechem otwierali swoje serca i portfele, by nieść pomoc potrzebującym.

Jury przyznało następujące nagrody:

Kategoria kartka wielkanocna

I miejsce – Norbert Wypych – IV e

II miejsce – Erwin Krzyżyk – II b (gimnazjum)

III miejsce – Oliwier Paszewski IV e

Kategoria dekoracyjne jajka

I miejsce – Jakub Karwat – V c

II miejsce – Izabela Karasińska – III c ( gimnazjum)

III miejsce – Jakub Wiater – VII a

Kategoria wianek

I miejsce – Bartek Biskupski – V c

II miejsce – Karolina Kot– III c ( gimnazjum)

III miejsce – Emilia Winiarska – VII a

Kategoria stroik

I miejsce – Wiktoria Szyszkowska – V a

Dominik Glegoła – IV e

II miejsce – Kinga Tatar- VII c

Anna Borowska – III c ( gimnazjum)

III miejsce – Małgorzata Węgrzyn – IV a

Oliwia Standerska – V c

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni punktami z zachowania przydzielonymi w kategorii praca charytatywna.

Joanna Kowalska