16 kwietnia 2018 13:00 | Aktualności

Wycieczka do Geoparku w Kielcach

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, który przypada na miesiąc kwiecień, uczniowie klasy VI c i klas II oddziału gimnazjum wraz z nauczycielami (panią A. Skrobot,   J. Grzymkowską, J. Wojciechowską)  pojechali na wycieczkę do Centrum Geoedukacji w Kielcach. Uczniowie zwiedzali tam Galerię Ziemi, nowoczesne wystawy obrazujące epoki geologiczne i dzieje naszej planety. Dowiedzieli się, że Góry Świętokrzyskie to obszar   o ogromnej georóżnorodności, którego historia geologiczna zapisana jest w skałach. Uczniowie z dużą ciekawością odbyli ,,podróż w głąb Ziemi” dzięki nowoczesnej kapsule 5D. Ostatnim etapem naszej wizyty w Centrum Geoedukacji były warsztaty ,,szlifowania okazów geologicznych”, z których każdy zabrał ze sobą pamiątkę w postaci własnoręcznie oszlifowanego kamienia. Dla uczniów wizyta w kieleckim Geoparku była żywą lekcją przyrody, a zdobyta wiedza z pewnością będzie przydatna w kolejnych latach nauki geografii.

Aneta Skrobot

Joanna Grzymkowska