20 grudnia 2011 23:01 | Aktualności

16.11.2011. GÓRA GROSZA

Wpisał: Karolina Wijas

XII edycja

Świetlica szkolna organizuje konkurs „Góra Grosza”, który polega na zebraniu jak największej ilości monet (od 0,01 zł do 5 zł). Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów zbiórki istotnym celem akcji jest uświadomienie uczniom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc wielu ich kolegom i koleżankom. Zebrane pieniądze należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do 2 grudnia 2011 roku. Przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Pieniądze zostaną przesłane do Towarzystwa „NASZ DOM”, aby wspomóc ogólnopolską akcję Góra Grosza, która ma na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcja ma również charakter konkursu. W tym roku zostanie nagrodzona szkoła, która zbierze największą liczbę groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Towarzystwo „NASZ DOM” funduje następujące nagrody w akcji:

1. Nagroda główna dla szkoły lub przedszkola, która uzbiera najwięcej groszy w kraju – I miejsce – 12 000,00 zł, II miejsce – 8 000,00 zł, III miejsce – 4 000,00 zł. W jednym województwie tylko 1 szkoła lub przedszkole może otrzymać nagrodę. Oznacza to, że nagroda w wysokości 12 000,00 zł przypada szkole lub przedszkolu w jednym województwie, 8 000,00 zł w innym, 4 000,00 zł w innym.

2. 13 nagród finansowych po 2 000,00 zł dla szkół lub przedszkoli, które zbiorą najwięcej pieniędzy w swoim województwie (pozostałe województwa z wyłączeniem województw, o których mowa w punkcie 1).