29 października 2012 17:29 | Aktualności

Konkurs ekologiczny pt. "Świadomy wie co robić z ZSEE"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie ekologicznym pt. "Świadomy wie co robić z ZSEE" organizowanym przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Warszawy. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów, a na dzieci czekają ciekawe zadania konkursowe i wspaniałe nagrody. Uroczysty finał konkursu odbędzie się w Warszawie w obecności gości honorowych i mediów.
Główną ideą konkursu jest zachęcenie uczniów do dbania o środowisko przyrodnicze wskutek mądrego i przemyślanego segregowania elektrośmieci. Konkurs podzielony jest na dwa etapy, podczas których uczniowie poznają problemy swojej gminy, znajdą miejsca, o których wcześniej nic nie wiedzieli, nauczą społeczność lokalną jak być ekologicznym i dbać o czystość otoczenia oraz wspólnie zorganizują zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na swoim terenie.

Organizatorzy odbierają elektroodpady zebrane przez szkoły podczas II etapu konkursu!

Rejestracja uczestników i szczegółowe informacje o konkursie na stronie www.elektroodpadyprostezasady.pl

Zapraszam do konkursu!

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej
www.elektroodpadyprostezasady.pl; biuro@mroee.pl; edukacja@mroee.pl

Konkurs odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej "Elektroodpady - proste zasady" dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.