17 grudnia 2012 10:37 | Aktualności

MIKOŁAJ Z MAŁOGOSZCZA U NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI W WĘGLEŃCU

13 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili niepełnosprawne dzieci w Specjalnym Ośodku Szkolno - Wychowawczym Węgleńcu k/ Jedrzejowa. Mikołaj wraz ze śnieżynkami wręczali dzieciom świąteczne prezenty. Było wspólne śpiewanie kolęd, dużo radości, rozmów i wspólnej wesołej zabawy. W SOSW w Węgleńcu uczy się  47 chorych dzieci i każde z nich otrzymało paczkę , a oprócz tego jeszcze dla Ośrodka mieliśmy środki czystości i przybory szkolne. Aby takie podarunki zgromadzić musialo wcześniej napracować się nasze Szkolne Koło PCK. Nasi uczniowie  działający w szkolnym PCK pod opieką Pani Bożeny Trybek, sprzedawali kartki i stroiki świąteczne,/które sami wykonali/ zbierali pieniądze na terenie szkoły. Za zgromadzone środki  zamówiliśmy paczki w "Lewiatanie" w Małogoszczu. Ten sklep dołożył jeszcze do każdej paczki pomarańcze i słodycze.  Paczki   do Węgleńca właśnie 13 grudnia 2012 roku zawiozły dzieci z PCK oraz Pani Bożena Trybek i Pani Barbara Kaczmarska - Rusiecka. Rada Rodziców pokryła koszty wyjazdu.

Takie akcje Szkolne Koło PCK prowadzi corocznie. Nauczyciele  SOSW w Węgleńcu powiedzieli nam, że są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, a dzieciaki z Węgleńca zaprosiły nas na słodki poczęstunek i zapewniały, że będą grzeczne, aby Mikołaj nie zapomniał o nich również za rok.

Bożena Trybek

Barbara Kaczmarska-Rusiecka

Wizyta uczniów naszej szkoły w Węgleńcu