07 lutego 2013 12:23 | Aktualności

Wielka zbiórka płyt CD i DVD

ZBIERZMY RAZEM MILION PŁYT!

Co roku do naszych domów trafia ponad 160 milionów płyt CD/DVD. Ogromna ich większość jest obecnie bezużyteczna i najczęściej zalega nam na półkach. Każda wyrzucona płyta to problem dla środowiska, ponieważ rozkłada się około 1000 lat.  W związku z tym nasza szkoła przyłączyła się do akcji Klubu Obrońców Planety i razem zbieramy płyty aby przyczynić sie do ochrony naszej planety.

Jakie płyty zbieramy?

Zbieramy wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Mogą to być płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi, jak również płyty z danymi, które zapisałeś dzięki nagrywarce w swoim komputerze. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki w naszej szkole (na świetlicy szkolnej). Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić naszą planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat.

Pamiętaj, żeby zapytać rodziców bądź opiekunów, czy możesz płytę CD/DVD wynieść z domu! Jeżeli Ci pozwolą, to nie zapomnij ich poinformować, że już do nich nie wróci.

Zbiórka trwa do 21.06.2013 roku.

Zostań obrońcą planety!

Agnieszka Wojarska