10 grudnia 2013 23:21 | Aktualności

"Szlachetna paczka" od społeczności SP Małogoszcz

Miniony tydzień był w naszej szkole szczególnie aktywny, bowiem cała społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowania "szlaczetnej paczki". Wszyscy wykazali ogromne serca przynosząc wspaniałe podarunki w postaci żywności, słodyczy, ubrań, kosmetyków i środków czystości, przyborów szkolnych, zabawek, pościeli i wielu innych. Dzięki temu mogliśmy obdarować nie jedną, a trzy rodziny potrzebujące z naszej gminy.

Do ostatnich chwil zarówno dzieci, rodzice jak i  nauczyciele przynosili kolejne upominki, chcąc sprawić radość potrzebującym rodzinom w tym szczególnym świątecznym okresie. Był to czas wielkich wzruszeń i każdy mógł choć na chwilę oderwać się od codzienności, swoich prywatnych spraw i dołożyć swoją cegiełkę, uszczęśliwiając innych.

Najlepiej obrazują to słowa Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W piątek 6 grudnia zebrane rzeczy zostały spakowane w estetyczne paczki i przekazane wolontariuszom, którzy wręczyli je „naszym” rodzinom następnego dnia. Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu zaspokoją potrzeby i oczekiwania oraz pozwolą spędzić nadchodzące święta w spokoju, bez obawy o jutro.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, pani dyrektor R. Majchrowicz, pani pedagog, paniom katechetkom, uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły, nauczycielom, którzy pomagali podczas zbiórki i pakowania paczek.

"Miej serce i patrzaj w serce" - niech te słowa A. Mickiewicza przyświecają nam każdego dnia. Okazujmy ludziom dobroć, bądźmy mili, a w razie potrzeby podajmy pomocną dłoń. Tego życzę sobie i Wam wszystkim.

I. Szyszkowska