18 października 2017 12:31 | Biblioteka

Książka nas łączy!!!

Październik w naszej szkolnej bibliotece wygląda od zawsze trochę inaczej niż pozostałe miesiące. Co to sprawia? Otóż świętujemy najfajniejsze urodziny na świecie. Urodziny, które trwają cały miesiąc. Przy tej okazji nasi czytelnicy mogą wygrać nagrody, mogą zostać obdarowani słodyczami i wziąć udział w wielu konkursach. Wszystko to po to, aby zwrócić uwagę na naszą bibliotekę.

Więc startujemy!!!

Klasa I –„ Mój ulubiony bohater książkowy z mojej szkolnej   biblioteki” – konkurs plastyczny.

• Podpisane prace przynosimy do biblioteki do dnia 08.11.2017
  • Format pracy  A4.
  • Technika dowolna.

Klasa II –„Godzina radości z Janem Brzechwą”.

• Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej  dnia 08.11.17 r  o godzinie 8.00.

Klasa III –„Złóż bibliotece życzenia z okazji jej święta”-

• Podpisane karteczki (które przybiorą ciekawą formę) z życzeniami przynosimy do biblioteki do 08. 11. 2017 r

Klasa IV – „ Zaprojektuj strój dla Pana Kleksa” .

• Zaprojektuj strój dla Pana Kleksa i pokaż się w nim w bibliotece dnia 14 listopada po drugiej godzinie lekcyjnej.

Klasa V – „Magiczny świat bajek”.

• Uczniowie  przebierają się za postacie bajkowe i dnia 13 listopada po drugiej godzinie lekcyjnej prezentują się w bibliotece szkolnej.

Klasa VI – „Czytanie jest trendy”.

• Konkurs plastyczny. Uczniowie wykonują plakat  reklamujący czytanie. Prace należy dostarczyć  do biblioteki do 01.12 2017 r

Klasa VII – „Wśród greckich bogów i bohaterów mitologii”.

• Należy przygotować przebranie i krótko przedstawić sią jako wybrana postać. Konkurs odbędzie się dnia 14 grudnia w bibliotece szkolnej.

Akcje czytelnicze:

• Podaruj bibliotece książkę – konkurs całoroczny.
  • „Z książką mi do twarzy” – (konkurs fotograficzny) należy dostarczyć zdjęcie z czytającymi osobami w różnych miejscach i sytuacjach (konkurs trwa do 01.12.2017).
  • „Poranek z książką” –  zorganizowanie akcji głośnego czytania dnia 26.10.17 r
  • „Książka wyszła do człowieka” – zorganizowanie kącika czytelniczego na korytarzu obok biblioteki i świetlicy.
  • Przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.
  • Wyłonienie czytającej klasy w miesiącu październiku.
  • „Drzewo czytelnika” – uczniowie i nauczyciele przypinają swoje skojarzenia związane z czytaniem (konkurs całoroczny).
  • Słodkie wypożyczanie.

Pragniemy wszystkich zachęcić do udziału w konkursach, przewidziane atrakcyjne nagrody!!!