14 listopada 2017 08:29 | Biblioteka

Pierwszaki w bibliotece !!!

„Bo jakie początki, takie będzie wszystko” Jan Amos Komeński

Nasi najmłodsi czytelnicy odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę i mogli samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę. Dzieci z zaciekawieniem krążyły wśród półek wypełnionych książkami i próbowały odnaleźć mieszkające tam dobre skrzaty, które strzegą skarbnicy wiedzy. Wcześniej przyswoiły sobie zasady wypożyczania zbiorów. Poznały czym jest „wolny dostęp do półek” i pięknie recytowały prośby książek. Odwiedziły również klinikę książek i dowiedziały się jak można „leczyć książki chore”.

Na zakończenie wizyty dzieci obiecały często odwiedzać bibliotekę i oczywiście czytać książki!!!