15 listopada 2017 13:19 | Biblioteka

Godzina radości z Janem Brzechwą!!!

Mam dwie nogi i dwie ręce,

Wcale nie chciałbym mieć więcej,

Bo określa właśnie to, co jest co i kto jest kto.

Stąd wiadomo, żem nie krowa,

Żem nie kret, nie sowa płowa,

Nie stonoga i nie żubr.

Stąd się właśnie pewność bierze,

Że nie jestem ptak ni zwierzę,

Tylko człowiek, starszy pan,

Który zwie się…

Brzechwa Jan.

Uczniowie klasy IIA uczestniczyli w bibliotecznym konkursie recytatorskim pt: ”Godzina radości z Janem Brzechwą”. Ocenie podlegało: opanowanie pamięciowe tekstu, właściwe tempo mówienia, wyrażanie uczuć za pomocą głosu, zaciekawienie, wzruszenie słuchaczy oraz kostium. Wiele osób miało okazję pokazać swój talent aktorski i zaskoczyć kolegów swoją interpretacją wiersza. Dla wielu był to krok do pokonania tremy, ale myślę, że dla wszystkich wydarzenie to było źródłem wspaniałej zabawy.

I miejsce – Rachuba Marta i Bątkiewicz Amelia;

II miejsce – Dewerenda Alicja i Paszewska Julia;

III miejsce – Chrobak Gloria i Cholewa Maja.

IV miejsce – Marek Claudia i Skrobot Oskar

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, których fundatorem była Rada Rodziców. Na zakończenie wspólnie czytaliśmy wiersze Brzechwy oraz baśnie z Krainy Lodu

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!