15 listopada 2017 14:20 | Biblioteka

Czytać głośno każdy może!!!

Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole na stałe zagościł w kalendarzu imprez czytelniczych. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania.

Dzień ten stał się znakomitą okazją do zaproszenia na przerwach lekcyjnych uczniów klas młodszych do biblioteki, aby mogli posłuchać bajek i baśni w wykonaniu swoich starszych kolegów. Dzieci w skupieniu i z uwagą słuchały czytanych opowieści. Podczas sptkań czytelniczych poznały książki  opisujące różne przygody. Natomiast grupa uczniów z klas starszych czytała głośno książki w autokarze szkolnym, gdyż w tym dniu pojechali na szkolną wycieczkę. Tak trzymajcie!!! Czytać głośno można wszędzie!!!

Czytajmy dzieciom codziennie!!!