01 grudnia 2017 09:08 | Biblioteka

Misie lubią dzieci, dzieci lubią misie!!!

Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia? Takiego, bez którego nie można było zasnąć? Sięgnijmy pamięcią do czasów młodości. Jak wyglądał nasz ukochany pluszak? Miękki, puchaty i taki z łatką. Mały, duży, bury, kolorowy, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

26 listopada w szkolnej bibliotece uczciliśmy Dzień Pluszowego Misia. W naszym świętowaniu wzięły udział dzieci z klas I-IV oraz gimnazjaliści. Na każdej przerwie czytaliśmy opowieści o misiach m.in. o Kubusiu Puchatku, o Misiu Uszatku. Czytanie to uświetniły nam uczennice z klasy czwartej w przebraniach misiowych oraz całe mnóstwo pluszaków, które  przynieśli ze sobą uczniowie klas I-III.

Sto lat Misiu!!!