15 stycznia 2012 11:11 | Biblioteka

Biblioteka w Szkole Podstawowej w Małogoszczu

p. R. Kowalczyk

8.00 – 14.30

Obecnie nasza biblioteka składa się z czytelni, wypożyczalni oraz magazynu książek. Dysponujemy czterema stanowiskami komputerowymi. Biblioteka szkolna – miejsce, gdzie uczniowie wypożyczają lektury, odrabiają lekcje, korzystają z księgozbioru podręcznego czytelni, a może coś jeszcze....

Tutaj na równi ważne są prace organizacyjne, gromadzenie i opracowywanie księgozbioru, udostępnianie zbiorów, jak i szeroko rozumiana praca pedagogiczna. Oznacza to, że biblioteka szkolna stanowi ważne ogniwo w realizacji zadań dydaktyczno- wychowawczych, opiekuńczych oraz kulturalno – rekreacyjnych szkoły. Jest miejscem służącym zarówno kształceniu i pogłębianiu wiedzy i umiejętności, jak również miejscem zapewniającym możliwość spędzania czasu wolnego od nauki. Organizowanych jest tu szereg imprez czytelniczych. Mają one charakter wewnętrzny, dotyczący tylko biblioteki, inne organizowane są dla całej społeczności uczniowskiej.

Już na stałe do szkolnego kalendarza weszło wiele wydarzeń organizowanych właśnie przez bibliotekę. Są to: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony w miesiącu październiku, ;Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony 22 kwietnia., oraz włączenie się do ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.