20 listopada 2012 12:42 | Biblioteka

Książkowe Świętowanie!

Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2012r. brzmi: „Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

Z okazji święta zaplanowaliśmy cykl działań promujących naszą bibliotekę. Towarzyszyły nam wystawy oraz imprezy czytelnicze. Przygotowaliśmy gazetkę związaną z obchodami święta oraz wystawę prac konkursowych, które powstały w związku  z  Miesiącem Bibliotek.

Nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkursach:

Kl. –I   „Laurka dla biblioteki”.

Nagrody otrzymali: Alicja Siedlecka, Ola Gwizda, Weronika Niechciał, Kasia Nogaj, Agata Winiarska, Ania Wierzbicka.

Kl – II „Konkurs plastyczny zainspirowany baśniami Andersena”.

Wyróżnieni w tym konkursie to: Natalia i Klaudia Kozieł, Kornelia Rak, Miłosz Helman.

Kl. – III „Mistrz głośnego czytania”.

Najlepszymi czytelnikami okazali się: Kasia Dziura, Magda Gajda i Olek Siedlecki.

Kl. – IV „Konkurs na plakat z hasłem reklamującym czytanie i bibliotekę”.

Nagrodzeni zostali: Ania Szymkiewicz i Emilka Karkocha.

Kl. – V „Czytanie to moja pasja”.

Upominki otrzymali: Julia Cacek, Julia Mazur i Kinga Rogowicz.

Kl. – VI „Limeryk o bibliotece”.

Najlepszymi autorami limeryków okazali się:

Jakub Żak, Sylwia Niechciał, Dawid Tompór, Daniel Wardecki, Albert Woźnica, Grzegorz Dudek.

Wszystkie nasze działania czytelnicze i artystyczne zostały podsumowane, zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe dzięki uprzejmości Rady Rodziców i sponsorów.

Pomimo, że święto już minęło czytelnicy nie zapominają, że biblioteka jest ważnym

i ciekawym miejscem w szkole.

Wszystkim naszym czytelnikom dziękujemy za udział w obchodach święta!!!