18 lutego 2013 09:16 | Biblioteka

ROK TUWIMA W BIBLIOTECE !!!

Julian Tuwim został patronem roku 2013. W tym roku mija 60 lat od śmierci Tuwima – autora nieśmiertelnej „Rzepki” i „ Lokomotywy”. Oraz sto lat od jego poetyckiego debiutu. W ramach obchodów roku Tuwima zapraszamy wszystkich czytelników  do udziału  w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

„Magiczne wiersze Juliana Tuwima”- konkurs przeznaczony dla uczniów klas II -  III  Szkoły Podstawowej. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy zgłoszą się do biblioteki szkolnej do 15 marca.  Uczniowie będą rozwiązywać krzyżówkę, wykorzystując znajomość wierszy i rozpoznawać tytuły wierszy na podstawie wybranych fragmentów.

„Moja ulubiona postać z książki  Tuwim dzieciom” - konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Każdy uczestnik musi wykonać dowolną techniką ilustrację  do wybranego wiersza Juliana Tuwima. Termin nadsyłania prac: 31.03.2013r.

Miłośników poezji Tuwima zapraszamy do biblioteki, przygotowaliśmy wszystkie zbiory jego wierszy. Życzymy miłych spotkań z twórczością i wspaniałych nagród, a takowe są przewidziane dla zwycięzców w konkursach.