21 maja 2013 12:14 | Biblioteka

"... Tobie książko przyrzekamy..."

Jak co roku w naszej bibliotece odbywją się uroczystości związane z "Pasowaniem na czytelnika".Tegoroczni pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią już czytać, a bibliotekę poznawali w trakcie spotkań w ciągu całego roku. Zanim jednak zostali pasowani,  zmagali się z różnymi trudnościami, rozwiązywali zagadki, krzyżówki oraz prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania dotyczące regulaminu obowiązującego w bibliotece szkolnej.
  Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie w obecności wychowawców uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na "rycerza książki".
Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.