Zespół Szkół Ogólnokształcących

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ::1.Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo uczniów. 2. Naszą dumą jest nowoczesne wyposażenie klasopracowni, sali gimnastycznej oraz biblioteki. 3.Pomagamy naszym uczniom odnosić sukcesy edukacyjne. 4.Dbamy o lokalny patriotyzm. 5. Wspieramy rozwój ucznia. 6. Współpracujemy z rodzicami. 7. Kształtujemy postawy prospołeczne. 8. Propagujemy zdrowy styl życia. 9. Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną. 10. Pozyskujemy dodatkowe środki na funkcjonowanie szkoły. 11. Hasło „SPORT” jest u nas zapisane wielkimi literami. 12. Współpracujemy z samorządem lokalnym, instytucjami działającymi w środowisku.

Biblioteka

21 maja 2013 12:14 | Biblioteka

"... Tobie książko przyrzekamy..."

   Jak co roku w naszej bibliotece odbywją się uroczystości związane z "Pasowaniem na czytelnika".Tegoroczni pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią już czytać, a bibliotekę poznawali w trakcie spotkań w ciągu całego roku. Zanim jednak zostali pasowani,  zmagali się z różnymi trudnościami, rozwiązywali zagadki, krzyżówki oraz prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania dotyczące regulaminu obowiązującego w bibliotece szkolnej.
  Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie w obecności wychowawców uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na "rycerza książki".
Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Przeczytano: 598 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: