11 września 2015 09:18 | Świetlica

„Oddaj zużyty telefon komórkowy, odbierz nowy aparat fotograficzny”.

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątnie Świata 2015” zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w V ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem:

„Oddaj zużyty telefon komórkowy, odbierz nowy aparat fotograficzny”.

Przypominamy, że zużyte telefony zawierają metale ciężkie takiej jak ołów i kadm,

które są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, szczególnie dla gleby i wody.

Stan techniczny telefonów nie ma znaczenia. Telefon może być uszkodzony.

Zbiórka zostanie przeprowadzona wśród uczniów do dnia 13 listopada, a telefony  prosimy przynosić do nauczycieli przyrody.

Uczniowie będą nagradzani punktami plusowymi.