Zespół Szkół Ogólnokształcących

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ::1.Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo uczniów. 2. Naszą dumą jest nowoczesne wyposażenie klasopracowni, sali gimnastycznej oraz biblioteki. 3.Pomagamy naszym uczniom odnosić sukcesy edukacyjne. 4.Dbamy o lokalny patriotyzm. 5. Wspieramy rozwój ucznia. 6. Współpracujemy z rodzicami. 7. Kształtujemy postawy prospołeczne. 8. Propagujemy zdrowy styl życia. 9. Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną. 10. Pozyskujemy dodatkowe środki na funkcjonowanie szkoły. 11. Hasło „SPORT” jest u nas zapisane wielkimi literami. 12. Współpracujemy z samorządem lokalnym, instytucjami działającymi w środowisku.

Aktualności

07 marca 2018 07:47 | Aktualności

Wycieczka klas VI do kina i kręgielni

W poniedziałek 5 marca uczniowie klas VI wraz z wychowawcami udali się na szkolną wycieczkę do kina i na kręgle. Tym razem w naszym repertuarze znalazł się film pt. "Cudowny chłopak". To relacja z życia mieszkającej na Manhattanie rodziny. W domu państwa Pullmanów wszystko kręci się wokół 10-letniego Auggiego. Chłopiec urodził się z poważną wadą genetyczną, przez co wczesne dzieciństwo upłynęło mu pod znakiem nieustannych wizyt w szpitalach i na salach operacyjnych. Z powodu zdeformowanej twarzy bohater uczył się do tej pory pod okiem troskliwej mamy. Nadszedł jednak czas, by skonfrontował się ze światem na zewnątrz. Auggie podejmuje więc wyzwanie, które z jego perspektywy jawi się niczym wyprawa na Księżyc. Idzie do podstawówki i tam toczą się jego dalsze losy.

Seans filmowy okazał się bardzo wzruszający, niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. W filmie przeplatały się sceny do śmiechu, płaczu i refleksji. Dobrym posumowaniem filmu będą słowa "Miej serce i patrzaj w serce" - niby banał ale bardzo prawdziwy, który pokazuje empatię wobec drugiego człowieka.


M. Biskupska
M. Grzyb
I. Szyszkowska

Przeczytano: 177 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: