Zespół Szkół Ogólnokształcących

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ::1.Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo uczniów. 2. Naszą dumą jest nowoczesne wyposażenie klasopracowni, sali gimnastycznej oraz biblioteki. 3.Pomagamy naszym uczniom odnosić sukcesy edukacyjne. 4.Dbamy o lokalny patriotyzm. 5. Wspieramy rozwój ucznia. 6. Współpracujemy z rodzicami. 7. Kształtujemy postawy prospołeczne. 8. Propagujemy zdrowy styl życia. 9. Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną. 10. Pozyskujemy dodatkowe środki na funkcjonowanie szkoły. 11. Hasło „SPORT” jest u nas zapisane wielkimi literami. 12. Współpracujemy z samorządem lokalnym, instytucjami działającymi w środowisku.

Aktualności

07 marca 2018 11:20 | Aktualności

Zielone Lekcje – udział uczniów w warsztatach ekologicznych

Dnia 6 marca 2018 r uczniowie klas IVA i VC uczestniczyli w warsztatach ekologicznych ,,Ile wody jest w Twojej koszulce?’’. Zielone Lekcje to program realizowany przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim dedykowany dla szkół znajdujących się w najbliższym otoczeniu zakładów Lafarge.

            W trakcie lekcji dzieci dowiedziały się m.in. czym jest ślad środowiskowy, jak go minimalizować, w jaki sposób nasze nawyki konsumenckie wpływają na środowisko. Zajęcia te miały na celu podniesienie wiedzy uczniów na temat wpływu działań człowieka na stan środowiska, rozwijanie wśród dzieci zainteresowania otaczającą przyrodą oraz podniesienie zaangażowania uczniów ( a przez nie innych członków lokalnych społeczności ) we wspólne działania na rzecz ochrony środowiska.

            Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Dziękujemy paniom prowadzącym Emilii Jurkiewicz i Marii Kowalskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 

Bożena Równiak

Przeczytano: 413 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: