Zespół Szkół Ogólnokształcących

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ ::1.Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo uczniów. 2. Naszą dumą jest nowoczesne wyposażenie klasopracowni, sali gimnastycznej oraz biblioteki. 3.Pomagamy naszym uczniom odnosić sukcesy edukacyjne. 4.Dbamy o lokalny patriotyzm. 5. Wspieramy rozwój ucznia. 6. Współpracujemy z rodzicami. 7. Kształtujemy postawy prospołeczne. 8. Propagujemy zdrowy styl życia. 9. Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną. 10. Pozyskujemy dodatkowe środki na funkcjonowanie szkoły. 11. Hasło „SPORT” jest u nas zapisane wielkimi literami. 12. Współpracujemy z samorządem lokalnym, instytucjami działającymi w środowisku.

Biblioteka

12 marca 2018 13:17 | Biblioteka

Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie.

    Tydzień Kultury Języka obfitował w mnóstwo wydarzeń promujących czytelnictwo i oczywiście język polski. Dla odwiedzających bibliotekę w tych dniach zostały przygotowane karty pracy z frazeologizmami, krzyżówkami, rebusami, zagadkami i łamańcami językowymi.

            Dbając o wymowę naszych czytelników, w myśl hasła „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie” wszyscy chętni zmierzyli się z „łamańcami językowymi”. Nie było łatwo uporać się z szeleszczącymi wierszykami, ale na frekwencję nie mogliśmy narzekać.

A oto fragmenty:

Szczepan Szczygieł

Z Grzmiących Bystrzyc

Przed chrzcinami

Chciał się przystrzyc.

 

…Żaby rzępolą na Rzeszowszczyźnie

W deszczu szczaw aż do Ustrzyk

Dżezują dżdżownice na Hrubieszowszczyźnie…

 

Czyli jak sami widzicie nie było łatwo!!!

 

            Na każdej przerwie lekcyjnej uczniowie mogli uczestniczyć w konkursie zatytułowanym z frazeologią za pan brat. Były to ćwiczenia mające  na celu doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się frazeologizmami. („Ucho od śledzia”, „Wśród ludzi”, „Pieniądze szczęścia nie dają”, ”Dwa kroki stąd”, „Od stóp do głów”).

Największą popularnością cieszyły się jednak rebusy i krzyżówki językowe. Uczniowie dość tłumnie schodzili do biblioteki zachęceni przez swoich rówieśników, aby sprawdzić swoje wiadomości. Bywało, że na krótkiej przerwie potrafili uporać się z kilkoma zadaniami.

Wszyscy odwiedzający w tych dniach bibliotekę szkolną bawili się świetnie, choć wiele zadań było naprawdę trudnych. Ale pamiętajmy, iż każde spotkanie z językiem dostarcza konkretnej wiedzy, rozwija umiejętności pisania, słuchania i oczywiście mówienia !!!

Przeczytano: 189 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: